Nedosáhnete na hypotéku? Pořiďte si levnější bydlení!


S hypotékami to není snadné. Dosáhnout na pořádnou hypotéku je v českých podmínkách rok od roku těžší. A to samé platí také o vlastním bydlení, protože většina lidí na něj bez pořádné finanční injekce z bankovního domu zkrátka nedosáhne. Co s tím?
V zásadě máte několik možností, a záleží jen na vás, která z nich pro vás bude ta pravá:červený domek, zima, sníh
Tou první možností, která se okamžitě nabízí, je samozřejmě to, že byste své plány na vlastní střechu nad hlavou odpískali. Jenže vzdát se svého velkého snu je velká škoda. Jistě, někdy to jinak nejde, ale je třeba myslet i na to, že zatímco život v podnájmu vás bude do nekonečna připravovat o peníze, a sdílené bydlení o psychické zdraví, tak naopak vlastní bydlení je hodnota, která se nikdy neztratí a má smysl do ní investovat.
Druhou možností je naděje – zkrátka budete šetřit, šetřit a šetřit a čekat, že to vyjde dřív, než nastoupíte do důchodu, anebo že vyhrajete v loterii.
Třetí možností je vsadit na život pod vlastní střechou, která vás vyjde jen na tolik, kolik peněz si můžete dovolit vydat. Všichni máme jiné možnosti, ale měli byste vědět, že život v celoročním mobilním domě vás vyjde zhruba na milión korun, na který už dosáhne většina českých domácností.klika, bílé dveře

Kolik stojí vlastní bydlení?

Takže zatímco novostavba rodinného domu začíná v malém provedení na třech miliónech korun, malý byt ve větším městě na dvou, ale klidně i na pěti miliónech podle lokality, tak nový mobilheim vás vyjde okolo jednoho miliónu korun v závislosti na tom, jak budete nároční.
Jistě i vy uznáte, že na takovou sumu peněz je reálné dosáhnout! A když částku sami nenaspoříte, bude vám stačit i menší úvěr.
Takže to nejlepší, co můžete nyní udělat, je vyrazit do centra vzorových domů, abyste si tyto stavby zevrubně prohlédli a zvolili si z nabídky takovou, jaká vám bude nejvíce vyhovovat.

Posted in Byt a dům.